گیاهان دارویی معجزه همدان

مجهزترین عطاری غرب کشور

مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
گیاهان دارویی معجزه

تست آنالیز ادرار چیست؟

تست آنالیز ادرار چیست؟

 

تست آنالیز ادرار برای بررسی ادرار از نظر وجود عفونت و موادی که در ادرار به کلیه آسیب می رسانند یا نشان دهنده آسیب کلیه یا سایر بیماریها هستند، می باشد. 
  
چرا این تست انجام می شود؟
 این تست انجام می شود تا علائم بیماریهای سیستم ادراری (کلیه ، مثانه و مجاری ادراری ) را بررسی کند و همچنین به مراقبت بهداشتی شما کمک می کند سایر بیماری ها را که نه فقط روی سیستم ادراری تاثیر می گذارد بلکه روی بقیه سیستم های شمانیز اثر می گذارند مانند بیماری دیابت ، افزایش فشار خون ، بیماریهای خاص سیستم ایمنی که توانایی آسیب به کلیه ها را دارند  چک کند .
 
 چگونه برای این تست آماده شوم؟
مراقبت بهداشتی خود را از نظر مصرف هر گونه دارو ، گیاه دارویی که استفاده می کنید آگاه سازید . ممکن است لازم باشد از مصرف داروهای خاصی که می توانند روی نتیجه تست تاثیر بگذارند قبل از انجام آزمایش اجتناب شود اما هیچ نوع از داروهای مصرفی خود را قبل از مشاوره با مراقب بهداشتی خود قطع نکنید .
 
این تست چطور انجام می شود؟
2 روش برای جمع آوری نمونه ادرار وجود دارد    1) روش جمع آوری تمیز     2) روش سونداژ
برای روش نمونه گیری تمیز ناحیه ژنیتال خود را تمیز بشویید ادرار کنید سپس مقداری از آن را در ظرف نمونه بریزید
روش سونداژ :اگر مشکلی در نمونه گیری تمیز باشد یا اگر نمونه از یک نوزاد یا کودک باشداز این روش استفاده می شود مراقب بهداشتی شما ناحیه ژنیتالتان را تمیز می کند و یک سوند باریک قابل انعطاف را از پیشابراه به مثانه عبور می دهد تا نمونه ادرار را جمع آوری کند نمونه ادرار به آزمایشگاه فرستاده می شود تا از نظر وجود گلوکز پروتئین و علائم عفونت و بیماری بررسی شود ادرار همچنین زیر میکروسکوپ از نظر وجود کریستال ، سلولهای خونی و باکتری بررسی می شود اگر پزشک به عفونت ادراری مشکوک شود ممکن است کشت ادرار از نظر رشد باکتری نیز انجام شود .
 
چگونه نتیجه تست را بگیریم؟
از پزشک خود در مورد چگونگی و زمان گرفتن جواب نمونه سوال کنید .
 
جواب آزمایش چه معنی دارد؟
نتایج 3 تست شیمیایی، میکروسکوپی، کشت ادرار می تواند بیماری در حال حاضر سیستم ادراری شما (کلیه ها و مثانه ) رانشان دهد و برای بررسی عفونت مثانه و کلیه ها ناشی از سایر بیماریها مانند سرطانها بیماریهای خود ایمنی (التهاب نفرون و نفرو پاتی) سنگ کلیوی کمک می کند و می تواند نشانه ای از وجود سایر بیماریها مانند دیابت باشد .
اگر تست من طبیعی نبود چه می شود؟
نتیجه تست فقط قسمت کوچکی از تابلوی بزرگی است که تاریخچه سلامتی شما را نشان می دهد گاهی اوقات نیاز به تکرار آزمایش است تا جواب اول چک شود.
در مورد جواب آزمایش با پزشک خود صحبت کنید و از او سوال کنید:
1- آیا شما به تستهای اضافی نیاز دارید؟
2- چه اقداماتی برای داشتن یک نتیجه طبیعی لازم است؟
3- شما چه زمانی نیاز به آزمایش مجدد دارید؟