گیاهان دارویی معجزه همدان

مجهزترین عطاری غرب کشور

مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
گیاهان دارویی معجزه

تکرر ادرار روزانه

تکرر ادرار چیست؟
تکرر ادرار اغلب اوقات برای بچه های 5-4 ساله اتفاق می افتد،شما توجه خواهید داشت که:
- کودک شما به طور ناگهانی هر 30-10 دقیقه شروع به ادرار کردن می کند و اغلب 40-30 بار در روز.
- کودک شما در هر دفعه مقدار کمی ادرار دارد.
- کودک شما هنگام دفع ادرار درد ندارد.
- کودک شما در طول روز خودش را خیس نمی کند.
- کودک شما بیش از اندازه مایعات نمی نوشد.
- کودک شما قبلا تعلیم توالت رفتن را داشته است.
- تکرر ادرار در طول خواب ایرادی ندارد.
 
علت چیست؟
تکرر ادرار گهگاه بازتابی از فشارها و ترسهای هیجانی است،به این معنی که کودک شما تحت فشار و استرس است.
علایم به صورت بی اختیاری و غیر عمدی است و نه از روی عمد.
تکررادرا ممکن است 2-1 روز بعد از رویداد استرس زا یا تغییر در شرایط روتین زندگی کودک شروع شود.نگرانی شما در مورد بیماری کودک می تواند شرایط را بد تر کند. تنبیه سرزنش یا دست انداختن کودک نیز می تواند علایم رابدتر کند.
علی رغم اینکه علل فیزیکی و جسمی نادر هستند فرزند شما باید توسط مراقب بهداشتی معاینه شود، تنها تستی که معمولا مورد نیاز است آزمایش ادرار است و X-Ray (گرافی)لازم نیست
 
چه مدت طول خواهد کشید؟
در مجموع تکرر ادرار شرایط کم ضرری است که معمولا خود به خود رفع می شود.اگر شما بتوانید هر چیزی را که به فرزند شما استرس وارد می کند را شناسایی کرده و برطرف کنید تکرر ادرارش ظرف 4-1 هفته برطرف خواهد شد.
بدون درمان معمولاعلایم خودبه خود ظرف 3-2 ماه بهبود می یابد.در تعداد کمی از بچه ها که مثانه کوچکی دارند و مشکلاتی نظیر خیس کردن رختخواب دارند علایم نسبت به موارد قبلی ممکن است بیشتر طول بکشد.
 
چگونه می توانم به کودکم کمک کنم؟
به کودکتان اطمینان بدهید که او از نظرجسمی سالم است.به کو.دکتان بگویید که بدنش، کلیه ها، مجاری ادرارو دیگر جنبه های سلامتی که او درباره آنها نگران است سالم است زیرا هنگامی که خانواده (واحتمالا پزشک) درباره مثانه کودک و دستگاه ادراری او احساس نگرانی می کنند کودک می ترسد که نکند مجاری ادراری اش مشکلی دارد.به کرات به او اطمینان بدهید که او کاملا سالم است.
به کودکتان اطمینان بدهید که او می تواند یاد بگیرد مدت زمان طولانی تری ادرارش را نگه دارد.به او اطمینان دهید خودش را خیس نخواهد کرد چون این موضوع برای کودک هراس آور است.اگر او قبلا خودش را خیس می کرده است او را تشویق کنید تا درباره خجالتش صحبت کند وبه او قوت قلب د هید که این حالت برای بیشتر بچه ها گاهی اتفاق می افتد.به او بگویید که به تدریج خواهد توانست هر 3-2 ساعت ادرار کند یا همان الگوی قبلی دفع ادرارش را داشته باشد.اگر به طور کلی تکرر ادرارش در طی خرید یا گردش و سفر بد تر می شود او را برای مدتی با خود به مکان های عمومی نبرید.
به کودکتان کمک کنید تا راحت و آرام باشد.تکرر ادرار می تواند ناشی از یک بحران روحی وروانی باشد.به کودکتان اطمینان بدهید که او در هر روز وقت آزاد و لحظه های خوشایندی خواهد داشت.ورزشهای تن آرامی می تواند به کودکتان کمک کند اگر او بالای 8 سال سن دارد.
افزایش شادمانی و تعادل در محیط منزل احساس امنیت و آرامش خاطر را به کودکتان بر می گرداند.
از پرسنل مدرسه یا مراقب روزانه کودکتان بخواهید تا هر تنش و بحرانی که در آنجا وجود دارد را کاهش دهند به عنوان مثال زمانی را که کودک از حمام استفاده می کند محدود کنند.
سعی کنید کشف کنید که چه چیزی برای کودکتان استرس آور است.با سایر افراد خانواده نشستی داشته باشید و در مورد حوادث استرس آوری که ممکن است 2-1 روز قبل از تکرر ادرار اتفاق بیفتد فکر کنید.همچنین از پرسنل مدرسه یا مراقبین روزانه بخواهید که در این مورد فکر کنند و نظر بدهند. در مورد عقایدتان در مورد عوامل استرس آور با کودکتان صحبت کنید و سعی کنید به او کمک کنید تا بر این استرس ها چیره شود.
 
رویدادهای استرس آور رایج عبارتند از:
- مرگ در خانواده
- تصادف یا حوادث تهدید کننده زندگی
- تنش در زندگی زناشویی
- بیماری والدین یا خواهر وبرادر
- ورود به مدرسه یا رفتن به یک مدرسه جدید
- نگرانی زیاد در مورد تنها ماندن در شب یا تاریکی
- خیس کردن خودش در حضور همسالانش
علایم تکرر ادرار را نادیده بگیرید.وقتی کودک شما به طور مکرر از توالت استفاده می کند به کودکتان یاداوری نکنید ودر این مورد با او صحبت نکنید. به او یاداوری نکنید که این علایم (مانند رفتن به دستشویی به طور مکرر) شما را نگران می کند.از اینکه تعداد دفعات دفع ادرار کودکتان را برشمرید خودداری کنید.هیچ نمونه ای از ادرار یا حجم ادرار را جمع آوری نکنید.از کودکتان درباره علایمش یا ساعت ادرار کردنش پرس وجو نکنید.
کودک شما نیاز ندارد ورزشهایی که باعث کشش مثانه می شود را انجام دهد.
کودک شما نیازی به این ندارد که به او بگویید شما درباره اینکه آیا او بهتر خواهد شد یا همینطور خواهد ماند فکر می کنید.
مطمئن شوید که کودک شما توسط سرپرستان یا معلمانش مجازات یا نکوهش نمی شود.
خانواده تان را از گفتگو درباره تکرر ادرار منع کنید.هر چه کمتر درباره تکرر ادرار صحبت کنید کودکتان کمتر درباره آن نگران خواهد بود.اگر کودک شما موضوع را بزرگ می کند به او اطمینان دهید که به تدریج بهتر خواهد شد.
از حمام حباب یا موارد آزاردهنده دیگر اجتناب کنید.حمام حباب می تواند علت تکرر ادرار در کودکان و به خصوص در دختران باشد.حمام حباب می تواند به قسمت های باز مجاری ادرار آسیب برساند.حمام در آبی که حاوی شامپو مو است نیز می تواند علت علایم مشابه باشد.به علاوه قبل از بلوغ مطمئن باشید کودکتان ناحیه ژنیتال را با آب می شوید نه با صابون.
 
چه موقع من باید با مراقب بهداشتی کودکم صحبت کنم؟
با مراقب بهداشتی صحبت کنید اگر:
- تکرر ادرار به حالت نرمال بر نگشت بعد از اینکه شما به مدت 1ماه به توصیه های بالا عمل کردید.
- کودک شما در موقع دفع ادرار درد یا سوزش داشته باشد.
- کودک شما در طول روز خودش را خیس کند.
- کودک شما مقدار زیادی مایعات بنوشد.
- شما سؤالات یا نگرانی های دیگری داشته باشید.