گیاهان دارویی معجزه همدان

مجهزترین عطاری غرب کشور

مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
گیاهان دارویی معجزه

بیماری های دستگاه گوارش

دستگاه گوارش انسان از دهان تا مقعد امتداد دارد، از لولهٔ گوارشی و غده‌های گوارشی تشکیل شده‌است و حدود هفت متر طول دارد. علت اصلی بیماری هایی که اکنون مردم را درگیر کرده است ، سردی دستگاه گوارش است . تبلیغات غلطی مبنی بر اینکه گوشت سفید (مرغ و ماهی)بدون چربی است و باید جایگزین گوشت قرمز شود در میان مردم رواج پیدا کرده است . و عمق بیماری ها روز به روز در حال بیشتر شدن است .   

اولین و مهمترین نکته در درمان تمام بیماری ها ی گوارشی رفع یبوست است . تا این بیماری به صورت اساسی درمان نشود ، درمان موقتی خواهد بود .

متاسفانه برای درمان یبوست ، داروهایی رواج دارد که اصلا نباید مصرف شود . هر دارویی که در آن برگ سنا به کار رفته باشد ، باید با احتیاط مصرف شود . اگر داروهای مسهل حتی به صورت محدود هم مصرف شود ، باقیمانده ی رطوبت روده ها را میگیرد . و بعد از قطع دارو ، یبوست شدیدتر ایجاد میشود . که متاسفانه اصلا پزشکان رعایت این مورد را نمیکنند .

خوردن قرص و شربت ( سیلاکس شربت انجیر شربت سنا و گل و...) باید با احتیاط انجام گیرد . بهترین دم کردنی برای کار کرد شکم ، دم کرده ی ( خاکشیر + ترنجبین + شکر خام ( شکر سرخ )) میباشد . این دم کردنی در درمان یبوست و نفخ و زخم معده بسیار موثر است .

 

از داروهای بسیار مفید در گیاهان دارویی برای درمان یبوست ( قرص ایارج فیقرا و قرص زکریا ) است . که یبوست های چند روزه را به راحتی درمان میکند .

نکته ی مهمی که باید به آن توجه کرد ، انجام عمل سزارین است . اکثر افرادی که سزارین میشوند ، قطعا دچار مشکل گوارشی خواهند شد . هیچ عملی مانند سزارین بدن را سرد نمیکند . به همین دلیل است که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته انجام این عمل ممنوع شده است . مضرات عمل سزارین در مقاله ای جدا آورده شده است .

نفخ معده – باد شکم : علت اصلی این بیماری که بسیار فراگیر شده است ، سردی دستگاه گوارش است . بعضی از افراد آنقدر دارای طبع سردی هستند که حتی با خوردن آب هم معده درد گرفته و نفخ میکنند . درمان این افراد بسیار ساده است . پرهیز از خوردن ( شیر - ماست – دوغ – ترشی- خیار – کاهو – عدس – گوشت گوساله- مرغ – ماهی – آب زیاد) – یا غذای گوشتی خورده نشود و اگر میل شد حتما با گوشت گوسفند یا بقلمون باشد.

نیم ساعت بعد از صرف غذا عرقیات ترکیبی ( بابونه + بومادران+زنیان + شیرین بیان ) یک فنجان مصرف شود . با رعایت کردن همین نکته ی ساده ، نفخ چندین ساله درمان میشود .

درد معده : علت اصلی درد مشخص نیست ( زخم معده ورم معده میکروب معده سندروم  روده ی تحریک پذیر و...)  اما با کمی دقت در رژیم غذایی درمی یابم  که علت اصلی درد معده هم از سردی دستگاه است .

زخم معده : نکته ای به آن اشاره میکنم که شما را هزینه های سنگین نجات دهد . اگر بعد از صرف غذا ، 3 قاشق روغن بادام شیرین میل شود و تا یک ساعت چیزی خورده نشود ، زخم معده ی چند ساله را درمان میکند . این نسخه باید تا 30 روز رعایت شود تا روغن بادام شیرین روی زخم را بگیرد . بعد از پایان سی روز ، دم کرده ی ریشه ی شیرین بیان و پنیرک به راحتی زخم را درمان میکند .

میکروب معده ( هلیکو  باکتر پیلوری ) : بهترین روش درمان این بیماری رژیم شربت عسل است . که باید روزانه چند لیوان (آب گرم + عسل) میل شود . خوردن ( غذاهای گوشتی ، مخصوصا گاو و گوساله و فرا ورده های آن – شیر – ماست – دوغ) ممنوع است . اگر در طول درمان حتی یک جرعه شیر خورده شود ، درمان دیرتر آنجام میگیرد .

نسخه ی درمانی : درمکرده ی ( آویشن + سیاهدانه+زنیان+گل پونه ) در درمان میکروب معده بسیار موثر است .

سندروم  روده ی تحریک پذیر ( IBS کولیت عصبی ) :  این بیماری در طب جدید درمان خاصی ندارد . اما در طب  سنتی - گیاهی  به راحتی قابل درمان است . علت اصلی این بیماری هم از سردی دستگاه گوارش است . برای شروع درمان باید خوردن (شیر - ماست – دوغ – ترشی- خیار – کاهو – عدس – گوشت گوساله- مرغ – ماهی ) کاملا قطع شود .

کولیت عصبی همراه  با اسهال : دم کرده ی ( بادرنجبویه + بابونه + زنیان +تخم مورد ) بسیار موثر است . نیم ساعت بعد از غذا دم کرده میل شود .

کولیت عصبی همرا یبوست : دم کرده ی ( بابونه + بادرنجبویه + زنیان ) بعد از غذا میل شود . استفاده از (گلقند آفتابی – حب فیقرا – حب زکریا)

هموروئید خارجی

بواسیر (هموروئید) شقاق : علت اصلی این بیماری کثیفی خون و کار نکردن شکم میباشد . درمان این بیماری هم بسیار آسان است . پرهیز از ( عدس- گوشت گوساله- ادویجات تند – خرمای زیاد – عسل زیاد – آجیل بوداده – غذاهای آماده – سیر – پیاز – بادمجان – غذای سرخ کرده و روغنی) میباشد .

استفاده از معجون زکریا و خوردن روزانه چند لیوان خاکیر بسیار موثر است . در طول درمان حتما شربت سکنجبین مصرف شود . بعد از اجابت مزاج و خشک کردن مقعد ، (روغن گل سرخ + روغن بنفشه) مالیده شود .

نکته ی قابل توجه این است که ، چون مزاج افراد متفاوت است ، نباید خوردن گوشت سفید را به علت نداشتن چربی به همه ی افراد توصیه کرد .

بسیاری از افراد را می بینیم که چندین سال است که قرص ( فشارخون – قرص معده- درد مفاصل- قند خون و...) مصرف میکنند . اما عمق بیماری آنها روز به روز بیشتر میشود . دلیل اصلی این همه بیماری از سردی دستگاه گوارش و کار نکردن شکم میباشد .  به همین دلیل است که هر چه قدر استفاده از گوشت سفید بیشتر میشود . درمان طولانی تر میشود . پس کسی که دارای طبع سرد میباشد ( اکثر زنان –  و افرادی که دارای پوست سفید هستند) ، باید از گوشت سفید ( مرغ – ماهی) کمتر مصرف کند .

در زیر به مواردی اشاره میگردد ، که کمتر کسی از آن طلاع دارد .خوردن مواد غذایی زیر با هم ، خلط بد ( لک و پیس – بیماری های گوارشی و... ) در بدن ایجاد میکند . که حتی اکثر پزشکان از آن بی اطلاع هستند .

۱-خوردن برنج با سرکه (ترشی)

2-خوردن ماهی با شیر

3-خوردن هرگونه لبنیات با غذای گوشتی

4-خوردن سرکه با ماش و عدس

5-خوردن تخم مرغ با ماهی

6-خوردن مایعات بعد از میل کردن میوه

7-خوردن مایعات با شکم خالی (صبح ناشتا)

8-خوردن مایعات در حمام و بعد از حمام

9-خوردن مایعات با غذا

1۰-خوردن مایعات بعد از رابطه ی جنسی

نکته ی پایانی : هر غذایی دارای مصلحی میباشد که عوارض ناخواسته ی آن را از بین می برد . مثلا ،  بسیاری از افراد تحمل خوردن تخم مرغ را ندارند و به معده درد شدیدی مبتلا میشوند .  اگر این افراد تخم مرغ را با کمی دارچین آسیاب شده میل کنند ، دیگر مشکلی نخواهند داشت . دارچین در این غذا نقش مصلح را دارد . که از عوارض ناخواسته ی تخم مرغ آن جلوگیری میکند .