گیاهان دارویی معجزه همدان

مجهزترین عطاری غرب کشور

مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
مجهز به سیستم عرق گیری و روغن گیری در ظروف مسی
گیاهان دارویی معجزه

عوامل اصلی ایجاد كیست تخمدان

از جمله شایعترین دلایل مراجعه ی زنان به پزشك است كه اخیرا گسترش بسیار زیادی خصوصا در دختران مجرد یافته است .

مخصوصا تخمدانها كه محل بسیار شایعی برای رشد كیست هستند  بیش از سایر قسمتها درگیر این بیماری می شوند .

 كیستهای تخمدان گاه هیچ گونه مشكل آشكاری ایجاد نمیكنند اما در اغلب موارد نه تنها سلامت رحم و تخمدان را به مخاطره انداخته و موجب نازایی و... می شوند .بلكه در قسمتهای دیگر بدن زنان نیز میتوانند علائمی نظیر پرمویی ، چاقی ، دیابت مقاوم به انسولین ، اختلالات قلبی و.. ایجاد كنند .

 هر چند كه كیستهای عفونی در همه ی نقاط بدن می توانند ایجاد شوند اما كیستهای تخمدان معمولا عفونی نیستند اما در غالب موارد عفونت را به عنوان یك عامل ثانویه به همراه دارند .چنانچه مشاهده میشود بسیاری از مبتلایان  به این بیماری ،  از علائم عفونی نیز شكایت میكنند .

موارد زیر سبب اصلی  اشاعه و تشدید بیماری های عفونی دستگاه تناسلی زنان در جوامع امروزی است :

 1- استفاده از نوارهای بهداشتی كه تحت نظارت وزارت بهداشت می باشد :  بسیاری از این نوارها از الیاف مصنوعی ایجاد میشوند . الیاف مصنوعی باعث ایجاد خراش های ریز  میشود و زمینه را برای رشد میكروب ها آماده میسازد . در حالی كه باید نوار بهداشتی از الیاف طبیعی تهیه شود .

به هر حال توصیه میشود كه بانوان هنگام مصرف یك لایه  پارچه ی  نخی پاكیزه روی آن بكشند و بعد استفاده نمایند .

 2- عدم استفاده از داروهای نظافتی (نوره) برای زدودن موهای زائد : داروهای نظافتی علاوه بر مو زدایی ، خاصیت شگفت آوری در از بین بردن میكروبها دارند .  از آن گذشته باعث كاهش اخلاط بدن و تقویت رحم و تخمدان شده و موجب شادمانی و كم شدن غم وغصه و افسردگی می شود .

 3- استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد : معمولا دستگاه تیغ را در حمام كه محیطی مرطوب دارد نگهداری میكنند . در نتیجه قارچ ها و میكروب ها روی آن رشد و نمو كرده و در هنگام استفاده به دهانه ی رحم منتقل میشوند .

 4- روابط جنسی كه بهداشت آن رعایت نمیشود  : دوش گرفتن قبل و بعد از رابطه ی زناشویی و یا حداقل شستشوی موضعی قبل و بعد از آن به طور جدی توصیه می شود .